SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Bali

Bali - Last minute dovolenka 2021

Ostrov Bali, prezývaný tiež Ostrov bohov, je najzápadnejším ostrovom zo súostrovia Malé Sundy; leží medzi Javou na západe a Lombok na východe. Súčasne je jednou zo 33 indonézskych provincií. Hlavným mestom je Denpasar na juhu ostrova.

Zobraziť ponuku last minute Bali

Bali dovolená

Bali je najväčšou turistickou destináciou v Indonézii, exotický ostrov plný legiend, starobylých zvykov, hinduistických chrámov, krásnych pláží a hlavne usmievavých ľudí. Balijci sú známi svojím umením tanca, hudby, sochárstvom, maľbami, výrobky z kože a kovotepectvím.

Geografia

Svojou rozlohou je ostrov pomerne malý, meria 5630 km ² a počet obyvateľov sa pohybuje okolo 3 miliónov. Bali je sopečného pôvodu, čo je poznať na vnútrozemie ostrova, ktoré je hornaté tvorené dvoma sopečnými krátery - posvätným Gunung Agung a Nátur s rovnomenným jazerom. Príjemné je aj podnebie, celý rok sa teploty pohybujú okolo 30 ˚ C. K najznámejším turistickým atrakciám patrí okrem iného aj Besakih, chrámový komplex ležiaci na úpätí najvyššej hory - sopky Gunung Agung. Chrámov je tu naozaj veľa. Najväčší z nich sú chrámy zasvätené "svätej trojici" - trom najdôležitejším hinduistickým božstvám - Brahmovi, Višnuovi a Šivovi.

Destinácie v Bali:

Doklady

Pre cestovanie na Bali je nutné vízum a platný pas SR s minimálnou platnosťou 6 mesiacov. Vízum môžete získať na zastupiteľských úradoch / konzulátoch Indonézie alebo novo za čiastku 25 US dolárov po prílete na ktorejkoľvek indonézskej medzinárodné letisko alebo po príchode do medzinárodného prístavu.

Mena

Oficiálnou menou sú Indonézska rupia (IDR). Odporúčame rozmeniť si sebou nepoškodený vyššie dolárové bankovky. Zmenárne účtujú vyššie poplatky za poškodené a menšie bankovky. Bankovky nesmie byť staršie ako z roku 1999.

Info

Elektrické napätie je 220 ​​V a zásuvky sú tu rovnaké ako u nás, takže nemusíte mať obavu, že by ste si nemohli dobiť batérie od mobilov či foťákov. Okrem odpočinku na belostných plážach môžete na Bali svoj ​​voľný čas tráviť nakupovaním na miestnych trhoviskách. Nájdete tu všetko od príšerných gýčom až po hodnotné umelecké diela. V malých obchodoch a na trhoviskách je zvykom zjednávať, ale je to brané skôr v priateľskom duchu as úsmevom. Ak sa práve nedychtíte na nákupy suvenírov, môžete zájsť napríklad na tanečné predstavenie, tie sú tu ostatne organizované prevažne pre turistov. Najzaujímavejšie z nich je asi tanec "kecak" stvárňujú príbeh z hinduistického eposu Ramajana o únose Sity, snúbenice boha Rámy.

Destinácie Bali

Medzi najvyhľadávanejšie miesta na Bali patrí Nusa Dua, Sanur, Seminyak, Kuta, Denpasar.