SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Brazília

Brazília - Last minute dovolenka 2021

Brazílska federatívna republika (República Federativa do Brasil) je najväčší a najľudnatejší štát Južnej Ameriky. V minulosti bola najväčšou kolóniou Portugalska a portugalčina je tu tiež úradným jazykom. Hlavným mestom Brazílie je mesto Brasília. Brazília má cez 170 mil obyvateľov a oficiálnou menou je Brazílsky Real.

Zobraziť ponuku last minute Brazília

Karneval v brazílii

Brazília je veľmi často spájaná s kúzelnými a bujarými karnevaly, tancom, pláží Copacabana a nepochybne aj s futbalom a Pelem. Pre svoju krásu, zelené amazonské pralesy, dlhé piesočné pláže lemované palmami a čisté more Atlantického oceánu je Brazília právom nazývaná perlou Južnej Ameriky. Teplé podnebie zaisťuje celoročné podmienky na kúpanie v Atlantickom oceáne. Zima tu začína v júni a trvá do augusta s priemernými teplotami okolo trinástich až osemnásť stupňov.

Príroda

Na území Brazílie sa rozkladá najväčší tropický dažďový les na svete - Amazonský prales. Ďalším prírodným unikátom je oblasť vodopádov na rieke Iguacu. Vodopády sa nachádza na hranici Brazílie s Argentínou a patrí medzi najväčšie a najrozsiahlejšie systém vodopádov na svete.

Destinácie v Brazílii:

Dovolenka v Brazílii

Ak sa vydáte do Brazílie na dovolenku, pripravte sa na časový posun -3 hodiny proti stredoeurópskemu času. Ako cestovný doklad vám postačí platný cestovný pas s minimálnou platnosťou šesť mesiacov. Ak váš pobyt nepresiahne 90 dní, nie je nutné vízum. Doklad o očkovaní (medzinárodný očkovací preukaz) sa u občanov európskych krajín nevyžaduje, avšak pri cestách do oblasti Amazonky a vnútrozemia vôbec je odporúčané podstúpiť očkovanie proti žltej zimnici, a ďalej českí lekári odporúčajú očkovanie proti hepatitíde typu A a B a proti týfusu - týka sa najmä dlhodobejších pobytov. Pripravte si sebou tiež vhodný adaptér, elektrické napätie je tu 110 alebo 120 V, v niektorých hoteloch výnimočne 220 ​​V.

Stravovanie

Na konzumáciu sa neodporúča nelúpané ovocie, surová zelenina, polosyrové ryby a veľa zmrzliny. Vodu odporúčame kupovať v plastikových fľašiach s neporušeným uzáverom. Sebou si určite nezabudnite vziať lieky a hlavne niečo proti hnačke.

Brazílske destinácie

K najpríťažlivejším lokalitám patrí Buzios, Natal, Pernambuco a bezpochyby aj Rio de Janeiro.