SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Chorvátsko > Dalmácia

Dalmácia Chorvátsko - Last minute dovolenka 2020

Zobraziť ponuku last minute Chorvátsko

Severná Dalmácia

Severná Dalmácia je oblasť rozlohou okolo mesta Zadar. Táto oblasť skôr než nespočetnými prímorských letovísk oplýva krásnou prírodou a množstvom kultúrnych a historických pamiatok. Navštíviť tu môžete národný park Paklenica, mesta Zadar či Šibenik alebo niektorý z ostrovov patriacich k skupine Sevedolmatských ostrovov.

Stredná Dalmácia

Stredná Dalmácia je oblasť v okolí Splitu vrátane ostrovov Brač a Hvar. Turisticky je táto oblasť veľmi významná a nie je sa čomu diviť. Čisté štrkovo-kamienkovej pláže idú ruka v ruke s krásnymi kultúrnymi a historickými skvostami tejto oblasti. Nájdete tu nespočetné množstvo ostrovov a ostrovčekov s idylickými malými plážami. Do tejto oblasti patrí aj známa Makarská riviera.

Južná Dalmácia

Južná Dalmácia je najjužnejšia oblasť Chorvátska tiahnuci sa pozdĺž Jadranského pobrežia. Vďaka stredomorskej klíme sa radí medzi turisticky najatraktívnejšie miesta Európy. Kúpať sa tu dá od začiatku júna až do konca septembra. Južná Dalmácia ponúka mnoho krásnych pláží prevažne piesočnato-okruhliakového charakteru s krištáľovo čistým morom. Hlavným strediskom tejto oblasti je mesto Dubrovník.