SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Dominikánska republika

Dominikánska republika - Last minute dovolenka 2021

Dominikánska republika je štát v Karibskom mori, ktorý sa rozkladá na východnej časti ostrova Hispaniola v súostroví Veľké Antily. Hlavným mestom je Santo Domingo. Keďže sa jedná o bývalú španielsku kolóniu, je španielčina úradným jazykom. Oficiálnou menou je dominikánske peso (DOP).

Zobraziť last minute Dominikánska republika

Geografia

Hoci je Dominikánska republika pomerne malá, jej povrch je mimoriadne rozmanitý. Nájdete tu všetko od úrodných nížin v povodí riek, cez mangrovové močiare a vyprahnutej savany až po vysočiny a horské oblasti porastené bujnou vegetáciou dažďového pralesa.

Dominikánska republika

Prvým Európanom na pôde budúce Dominikánskej republiky bol 6. decembra 1492 Krištof Kolumbus. Nazval ju "rajom na zemi". A právom. Dominikánska republika je obľúbeným a v poslednej dobe čoraz viac vyhľadávaným prázdninovým cieľom turistov z celej Európy i Severnej Ameriky. Ponúka slnkom zaliate pláže s jemným bielym pieskom, lemované vysokými palmami a priezračné tyrkysové more, to ale zďaleka nie je všetko. Nájdeme tu aj historické pamiatky, nádhernú prírodu v horách vo vnútrozemí a malebnú ľudovú architektúru. Na svoje si tu prídu ľudia túžiaci po odpočinku, romantike aj dobrodružstvo.

Destinácie v Dominikánskej republike:

Počasie Dominikánska republika

Priemerná ročná teplota vo dne je 29 ° C a v noci 20 ° C. Priemerná teplota morskej vody je 26 ° C. Hlavná turistická sezóna je v období november až apríl, kedy panuje jasné, slnečné počasie, fúka mierny vietor a horúčavy nie sú tak neznesiteľná. Začiatkom mája prichádza obdobie dažďov, ktoré trvá až do októbra.

Formality

Občania SR nepotrebujú k vstupu do zeme (ak pobyt neprekročí 90 dní) žiadna víza. Je ale nutné zakúpiť si turistickú kartu, v cene 10 USD (obvykle obstará cestovná kancelária). Odporúčame priniesť si so sebou dostatočnú zásobu dolárov (najlepšie menšie bankovky), a tie potom postupne, podľa potreby vymieňať. Na mnohých miestach je možné platiť v hotovosti priamo doláre. Meniť iba v bankách a zmenárňach. Oproti stredoeurópskemu času je v Dominikánskej republike -5 hodín, v dobe letného času -6 hodín, takže sa pripravte na poriadny časový posun. Elektrické napätie je 110 Voltov a zásuvky nie sú kompatibilné s európskymi prístrojmi. Preto ak chcete používať fén na vlasy, nabíjačku na mobil, alebo čokoľvek iné, musíte si do kufra pribaliť univerzálny adaptér.

Nudizmus

A teraz upozornenia pre priaznivcov nudizmu. Na celom ostrove neexistuje žiadna nudistická pláž ai opaľovanie a kúpanie bez horného dielu plaviek budí pohoršenie a je na verejných plážach zakázané.

Destinácie

K obľúbeným turistickým destináciám patrí Bayahibe, Boca Chica, Juan Dolio, Punta Cana atď.