SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Francúzsko

Francúzsko - Last minute dovolenka 2021

Francúzsko, oficiálne Francúzska republika, je demokratický štát, ktorého väčšina územia sa nachádza v západnej Európe. Súčasťou Francúzskej republiky sú takisto zámorské departementy a zámorské územia v Karibiku, Severnej a Južnej Amerike, v Indickom oceáne a Oceánii. Hlavným mestom je Paríž, úradným jazykom francúzština a oficiálnou menou euro.

Zobraziť ponuku last minute Francúzsko

Móda, elegancia, štýl, vôňa a chuť

Francúzsko, je známa hlavne ako krajina módy, elegancie, štýlu, vôňou, chuťou a jedinečné harmónie. Aspoň čiastočne určuje trendy, a to nielen tie módne, v celej Európe. Francúzsko je veľmi vyhľadávanou a obľúbenou turistickou destináciou. Ponúka veľké množstvo lákadiel od romantického Paríža cez gotické katedrály, zámky na Loire, rímske pamiatky, až k športovému vyžitiu v podobe lyžovania a vysokohorskej turistiky vo francúzskych Alpách a Pyrenejach, cyklistiky ako národného športu alebo surfovanie na Atlantickom pobreží. To všetko do Francúzska privádza čoraz viac turistov.

Francúzsko regióny

Francúzsko je tiež krajinou vína a syrov či už sa nachádzate v ktoromkoľvek regióne. A francúzska kuchyňa je vskutku vynikajúca a rozmanitá a rozhodne stojí za ochutnanie. Pre návštevu Francúzska vám postačí len platný pas. Ak sa chystáte na dovolenku do zámorské časti Francúzska na dobu kratšiu troch mesiacov, potom platí bezvízový styk. Naproti tomu pre pobyty dlhšie ako tri mesiace v zámorských teritóriách, ktorých účelom nie je pracovné či obchodnú činnosť, je potrebné vízum, a to na základe konzultácie so zástupcom daného zámorského teritória.

Všeobecné info

Neobchodný dovoz je od colných poplatkov úplne oslobodený. V hotovosti je možné prevážať najviac 7600, - EUR na osobu. Ak sa do Francúzska chystáte autom, pripravte sa na dosť vysoké pokuty za nedodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Pokuty sa platia na mieste a akákoľvek snaha o zníženie je bezpredmetná. Riadenie pod vplyvom omamných látok je trestné. Používanie antiradaru je vo Francúzsku tiež zakázané. Pri ceste autom je nutný vodičský preukaz (euro), technický preukaz (carte grise) a poistenie (carte verte).

Francúzsko destinácie

K najvyhľadávanejším turistickým centrám Francúzsko patrí rozhodne Francúzske Alpy, hlavné mesto Paríž a azúrové pobrežie čiže Francúzska riviéra.