SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Grécko > Chalkidiki

Chalkidiki Grécko - Last minute dovolenka 2020

Zobraziť ponuku last minute Grécko

Podľa gréckych bájí a povestí vznikol polostrov Chalkidiki, keď Poseidon hodil svojim presláveným trojzubcom po obroch žijúcich v tejto oblasti. Preto sú Chalkikdiki často prezývané ako "Poseidonov trojzubec". Tvar polostrova naozaj pripomína trojzubec a jednotlivé výbežky sú tri polostrovy - Kassandra, Sithonia a Athos.

Chalkidiki

Chalkidiki sa stalo veľmi populárnym letným letoviskom a to nielen u zahraničných turistov, ale aj u samotných Grékov. Ponúka totiž pre každého niečo. Západnej polostrov Kasandra je rušné letovisko, ktoré poskytuje kompletnú ponuku športových a plážových služieb a bujarý nočný život. Naopak Sithonia vás uchváti pokojnými plážami, exotickou zeleňou a je doporučovaná pre tých, ktorí chcú tráviť odpočinkovú dovolenku.

Východný výbežok Athos je zatiaľ turisticky nedotknutý. Veľká časť polostrova je tvorená mníšskou republikou a pre ženy je tu vstup zakázaný. Celé pobrežie Chalkidiki ponúka pláže s dĺžkou neuveriteľných 500 km a navyše viac ako 40 pláží dostalo ocenenia "Modrá vlajka Európskej únie".

Milovníci histórie a vzdelanie by určite nemali zabudnúť navštíviť dedinu Stagira (Stageira), rodisko slávneho antického filozofa Aristotela