SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > India

India - Last minute dovolenka 2021

India, oficiálnym názvom Indická republika, je siedma najväčšia as viac ako miliardou obyvateľov druhá najľudnatejšia krajina na svete, rozkladajúca sa na Indickom subkontinente v južnej Ázii. Indická republika je rozdelená na 28 spolkových štátov. Hlavným mestom je New Delhi. India má 16 úradných jazykov, k najpoužívanejším patrí hidština a angličtina. Miestnou menou je indická rupia.

Zobraziť ponuku last minute India

India geografia

Subkontinent pod Himalájami už po tisícročia jatria fantáziu. Jej hlavnými tepnami sú veľtoky Indus a Ganga. India ako jedna z kolísok ľudskej kultúry vždy priťahovala pútnikov aj dobyvateľov. Je krajinou hlbokých myšlienok, starobylých pamiatok i prostých ľudských osudov. Rozvrstvená kastový spoločnosť, krajina chudákov aj neuveriteľných boháčov. Rodisko Buddhovo, panstvo Veľkých Mughalov, milovaná vlasť Máhatma Gándhího, pôsobisko Matky Terezy, to všetko je India. India, ktorá dala svetu okrem iného aj učenie o pominuteľnosti všetkého pozemského, ukazuje svetu v krehkom mramorovom sne Tádž Mahalu dôkaz o večnom trvaní toho nejneuchopitelnějšího - lásky.

Turistické info

Občania SR potrebujú k vstupu do Indie vstupné vízum, ktoré je možné zariadiť v Prahe prostredníctvom CK za poplatok 1.800, - Sk. Je nutné 2x foto pasového formátu a originál pasu, ktoré musia platiť min. 6 mesiacov po plánovanom návrate z Indie. Vybavenie trvá 7 - 14 dní. Povinné očkovanie do Indie nie sú žiadne. Však odporúčame očkovanie proti žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Najlepší a najbezpečnejší spôsob ako si vziať peňažné prostriedky je nákup cestovných šekov American Express alebo Thomas Cook. AE možno kúpiť u nás vo väčších bankách a to buď Euro alebo dolárové šeky. Indickej časové pásmo je od Českej republiky posunuté o + 4,5 hodín v zimnom čase ao + 3,5 hodín v letnom čase. Elektrické napätie je tu 230 - 240 V. Zástrčky sú blízke európskemu štandardu, avšak väčšinou sa 3 zdierkami.

Destinácie

K veľmi vyhľadávaným turistickým miestam India patrí Agra (Tádž Mahál - hrobka manželky cisára Šahdžahán), Vodopády Dudhsagar, Dillí či Goa.

Goa

Goa leží na západnom pobreží indického subkontinentu a jeho brehy obmýva Indický oceán. Aj cez svoju malú rozlohu patrí Goa medzi najviac rozvinuté prosperujúce štáty Indie.

Dĺžka pobrežia je 101 km a tvorí je bezpočet veľkých pláží. Miestne pláže, kokosové palmy a morské scenérie, sú len zlomkom celkovej krásy tejto oblasti. Uvidíte tu hindské svätyne na vrchole svätých krížov, gigantická sídla aj farmára, po orbe ryžových polí, s ich byvoly a bizóny. Vďaka miestnemu zjednávanie na trhoviskách aj v obchodoch, európania tento raj nízkych cien priamo milujú. Pre milovníkov zlatistých piesočnatých pláží a kľudu je ideálna južná časť Goi, pre milovníkov rušného nočného života je potom skôr časť severnej.