SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Jordánsko

Jordánsko - Last minute dovolenka 2021

Jordánsko, oficiálnym názvom Jordánske hášimovské kráľovstvo, je štát v oblasti Blízkeho východu a jeho juhozápadnej cíp sa dotýka Červeného mora. Hlavným mestom je Ammán, oficiálnym jazykom arabčina a menou je jordánsky dinár.

Zobraziť ponuku last minute Jordánsko

Geografia

Na východe tvorí tri štvrtiny krajiny kamenistá púšť. V krajine sa nachádza Jordánske údolie, ktoré je súčasťou Veľkej priekopovej prepadliny. Preteká ním rieka Jordán, ktorá sa vlieva do Mŕtveho mora, ktoré je najnižším bodom na zemi, 400 m pod úrovňou oceánu. Podnebie je tu horúce suché subtropické, zrážok ubúda smerom k východu.

Zaujímavá história

Biblické príbehy, stratená mesta, Lawrence z Arábie - Jordánsko je krajina, ktorá by si zaslúžila byť zaplavené turistami. Jordánsko je tiež domovom dvoch okázalých zaujímavostí na Blízkom Východe. Turistickým magnetom Jordánska je najmä skalné mesto a archeologické náleziská Petra, starodávne město Nabatejcov, ktoré bolo zaradené na zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. V biblii je označované ako Sela a Arabi je mu dali meno Mojžišovo údolia. Druhým miestom je Vádí Rum, ktoré okúzlilo Lawrence z Arábie, a ktoré uvedie v úžas aj vás.

Destinácie Jordánsko:

Formality

Aby mohol občan Českej republiky vstúpiť do Jordánskeho kráľovstva, je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť presahuje o minimálne 6 mesiacov dátum návratu späť a platné vízum.Vízum je možné získať na jordánskom veľvyslanectve vo Viedni, na hraniciach alebo na letisku. Ak by ste nevyužili leteckú dopravu, a vstupovali tak do krajiny napríklad len v rámci výletu z niektorého hraničného prechodu, nezabudnite, že v hraničnom pásme a celkovo na hraniciach je zakázané čokoľvek fotiť! Bezcolne možno do Jordánska doviezť osobné veci, fotoaparát, 1l alkoholického nápoja, 200 cigariet, domáce zvieratá chované pre potešenie (psa, mačku a pod) Do colného vyhlásenia je ale treba zapísať tieto predmety ako filmová či video kamera, telekomunikačné zariadenia, osobné šperky a drahé kovy. Je zakázané dovážať všetky druhy jedov a narkotík a pornografické publikácie a materiály.

Časový posun

Časový posun je tu + 2 hodiny oproti SEČ. Elektrické napätie je 230V a 50Hz, takže by ste nemali mať problémy. Ženám sa neodporúča výstredné oblečenie, najmä vo vidieckych oblastiach.

Jordánsko destinácie

K zaujímavým miestam, okrem už spomínané Petry, patrí Amman, Araba či Mŕtve more.