SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy - Last minute dovolenka 2021

Kanárske ostrovy je autonómne spoločenstvo Španielska a súostrovie siedmych hlavných ostrovov (El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote, Tenerife) a niekoľkých ďalších menších ostrovčekov sopečného pôvodu v severnom Atlantiku, približne 100 km západne od pobrežia Maroka a Západnej sahary. Metropolou regiónu sú striedavo mesta Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria. Úradným jazykom je tu španielčina a oficiálnou menou Euro.

Zobraziť ponuku last minute Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy dovolená

Kanárske ostrovy sa stali jednou z najobľúbenejších turistických destinácií. Príjemné počasie, priezračné more, krásne piesočnaté pláže, jedinečná a rozmanitá príroda láka turistov z celého sveta. Jedným z najväčších lákadiel je ale skutočnosť, že ostrovy dokážu svojím charakterom vyhovieť úplne všetkým turistom bez rozdielu veku. Môžu toho totiž ponúknuť toľko, že si jednoducho vyberie každý. Ako milovníci pasívneho odpočinku pod horúcimi slnečnými lúčmi, tak vášniví vyznávači adrenalínových športov aj priaznivci kultúrnych pamiatok či bujaré večerné zábavy. Každý z ostrovov je totiž niečím špecifický a tak nie je problém, vybrať si dovolenku presne na mieru.

Turisticky

Občania Českej republiky potrebujú pre vstup na Kanárske ostrovy platný cestovný pas, vízum potrebujú iba v prípade, ak chcú tu stráviť dlhšie ako tri mesiace alebo prevádzkovať zárobkovú činnosť. Ak sa chystáte na území ostrovov riadiť, nemali by ste si zabudnúť platný medzinárodný vodičský preukaz.

Obmedzenia

Hoci sú Kanárske ostrovy ako súčasť Španielska členom Európskej Únie, stále tu platí colné predpisy, ktoré je nutné dodržiavať. Z ostrovov si môžete odviezť 1 kartón cigariet, 2 l vína a 1 l liehovín. Obmedzenie sa týka aj iných výrobkov, napr suvenírmi môžete vyvážať v hodnote asi 160 Eur.

Info

Časový posun oproti Slovenskému je - 1 hodina. Väčšinou sú na ostrovoch zásuvky s napätím 220 V, výnimočne sa ale môžete stretnúť s napätím 125 V. Medzi jednotlivými ostrovmi funguje tzv medziostrovné doprava, a to lietadlo alebo trajekt. Ak nechcete stráviť celú dovolenku na jednom ostrove, potom môžete tejto dopravy využiť.