SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy - Last minute dovolenka 2021

Kapverdy, oficiálnym názvom Kapverdská republika, sú ostrovný štát v Afrike. Ostrovy sú pomenované podľa polostrova Cap-Vert (čo vo francúzštine znamená Zelený mys), ktorý tvorí najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky. Hlavným mestom republiky je Praia. Oficiálnym jazykom je tu portugalčina a menou kapverdskí escudo. Súostrovie sa skladá z desiatich hlavných ostrovov a niekoľkých menších neobývaných ostrovčekov. Veľké ostrovy môžeme rozdeliť do dvoch skupín - náveternej Barlavento ostrovy a záveterné Sotavento ostrovy. Všetky ostrovy sú sopečného pôvodu, ale jediná aktívna sopka je k nájdeniu len na ostrove Fogo - Mount Fogo. Hoci všetky ostrovy vznikli pri výbuchu sopky, ich povrch sa výrazne líši.

Zobraziť last minute Kapverdské ostrovy

Kapverdy turisticky

Kapverdské ostrovy sú rajom na zemi pre tých, čo hľadajú miesto k odpočinku, športu, alebo prechádzkam po nekonečných plážach. Ostrovy majú čo ponúknuť ako dobrodruhov i milovníkom plážového ničnerobenie. Nájdeme tu prekrásne pláže s jemným pieskom, ale aj strmé hory a hlboké údolia s panenskou prírodou. Hoci boli ostrovy objavené a kolonizované Portugalci, miestnu kultúru nemôžeme rozhodne označiť za európsku - vďaka trhu s otrokmi a dobrej strategickej polohe ostrova sa tu stretávajú vplyvy Afričanov, Brazílčanov a iných národov.

Vízum

K vstupu do krajiny je potrebný vlastniť platný cestovný pas s dĺžkou trvania min 6 mesiacov po opustení ostrovov a turistické vízum. Vízum je možné vybaviť buď cez cestovnú kanceláriu, osobne na veľvyslanectve v Berlíne alebo priamo na mieste.

Info

Po pristátí na ostrovoch si nezabudnite přeřídit čas o dve hodiny dozadu, nachádzate sa totiž v inom časovom pásme. Zdroje výroby elektrickej energie sú na Kapverdských ostrovoch obmedzené, preto dochádza k pomerne častým výpadkom. Zavedená je európska forma zásuviek s dvoma kolíkmi - 220 V, 50 Hz. Kapverdy sú vďaka svojmu veternému podnebiu rajom pre surfistov a iné športové nadšencov. Dosky, bicykle a iné športové náčinie je možné vziať so sebou, za poplatok cca 35 Eur. Všetko je potrebné nahlásiť v cestovnej kancelárii, prípadne sa dohodnúť s leteckou spoločnosťou.

Destinácie Kapverdské ostrovy:
Sal

Zdravotná príprava

Pred cestou na Kapverdy nie je potrebné žiadne zvláštne očkovanie. Na ostrovoch nežije žiadny nebezpečný hmyz ani iní nebezpeční živočíchy, nevyskytujú sa tu ani žiadne epidémie chorôb. Ak sa však pri plávaní vydáte príliš ďaleko od brehov, môžu vás ohroziť silné morské prúdy. K najnavštevovanejším ostrovom patrí ostrov Sal, Boa Vista, Santiago či Sao Vincente.