SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Kolumbia

Kolumbia - Last minute dovolenka 2021

Kolumbijská republika sa nachádza na severozápade Južnej Ameriky pri pobreží Karibského mora a Tichého oceánu. Hlavným mestom je Bogota. Obyvatelia hovorí španielsky a hlási sa ku katolíckej cirkvi. Oficiálnou menou je tu kolumbijské peso.

Zobraziť ponuku last minute

Kolumbia geograficky

Kolumbia ponúka prekrásne pobrežie Karibiku, džungle na pobreží Pacifiku, dažďové pralesy, Amazonský prales, pohorie Andy, pozostatky indiánskej kultúry, zlaté múzeum v Bogote, vykopávky v Muzu u Chiquinquira, ruiny v Perdido, posvätné jazero Guatavita (zo španielskych kroník známe ako Eldorado) a mnohé ďalšie kultúrne, historické i prírodné skvosty. Milovníci fauny tu môžu navyše pozorovať niektoré vzácne druhy voľne žijúcich zvierat ako sú jaguáre, pumy, jelene, medvede, tapír a tisíce druhov vtákov, tým dominuje obrovský kondor.

Info

Pri vstupe na územie Kolumbie za účelom turistiky a návštevy je treba na letisku požiadať o povolenie na vstup a pobyt. K žiadosti sa predkladá pas s platnosťou najmenej šesť mesiacov a aspoň troma voľnými stránkami, spiatočná letenka, finančné prostriedky v závislosti na aktivitách, ktoré má cestovateľ v úmysle na území Kolumbie vykonávať, v prípade návštev doklad preukazujúci účel pobytu.

Zdravotná príprava

Do Kolumbie sa nevyžaduje zvláštne očkovanie, odporúčame však informovať sa pred cestou vo Vinohradskej nemocnici v Prahe, klinika geografickej medicíny. Pre cestovateľov do tropických oblastí je vhodné očkovanie proti žltej zimnici a vybaviť sa vhodnými liekmi proti malárii. Po prílete sa pripravte na časový posun - 5 hodín oproti stredoeurópskemu času. A do kufra si rozhodne pribaľte cestovné redukciu na elektrické zásuvky, pretože v Kolumbii narazíte iba na elektrické napätie 110 V.

Riziká

V krajine prebieha konflikt medzi vládou a drogovými kartelmi. Značnú časť krajiny majú pod kontrolou partizánske oddiely. Kolumbia nie je príliš bezpečnou krajinou. Na dennom poriadku sú teroristické útoky, prestrelky medzi partizánmi a vládnymi vojskami, o drobných kriminálnych činoch nie je potreba sa ani zmieňovať. Krajina je jednou z najvýznamnejších producentov drog - marihuany a kokaínu. Obchod s touto narkotikami patrí medzi najdôležitejšie vývozné artikle Kolumbie. Odporúča sa striktne dodržiavať bezpečnostné opatrenia a veľmi si vyberajte priateľov, s ktorými sa budete družiť, a to predovšetkým tesne pred vaším odletom do Európy.

Destinácie

K najnavštevovanejším miestam Kolumbia patrí ostrov San Andres, Bogota atď

San Andres

San Andres je prekrásne súostrovie v Karibskom mori. Rozkladá sa severozápadným smerom od pevniny. Súčasťou súostrovia San Andres sú aj okolité malé ostrovčeky. Hlavným mestom ostrova je rovnomenné mesto San Andres. Obyvatelia ostrova sú afrického, európskeho a ázijského pôvodu. Súostrovia San Andres objavil v roku 1492 Krištof Kolumbus pri svojej prvej zámorskej plavbe.

Dnes je San Andres veľmi vyhľadávanou turistickou destináciou. Ostrov vás očarí najmä hojným výskytom kokosových paliem. Západné pobrežie ostrova tvoria korálový útes, miesto vyhľadávané najmä potápači. Mesto San Andres leží v severnej časti ostrova. V meste nájdeme moderné budovy a krásnou prímorskou promenádu​​. Promenáda je obchodným a turistickým centrom. V meste sa nachádza hlavná piesočná pláž ostrova dosahujúce dĺžky 450 m Pláž je známa ako zátoka Sprat.