SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Madeira

Madeira - Last minute dovolenka 2021

Madeira, súostrovie v Atlantickom oceáne, patrí k Portugalsku. Rovnomenná Madeira je tiež hlavným ostrovom celého súostrovia a žije tu takmer väčšina obyvateľov. Hlavným mestom je Funchal, úradným jazykom portugalčina a menou Euro.

Zobraziť ponuku last minute Madeira

Madeira

Celé súostrovie je sopečného pôvodu , pričom jednotlivé ostrovy sú vrcholky starých podmorských sopiek . Brehy sú obmývané teplým Golfským prúdom a ani v zime teplota vody neklesá pod 18 ° C. Vďaka bujnej vegetácii , majestátnym horským štítom , príjemnej klíme je tento ostrov večnej jari právom nazývaný " Perlou Atlantiku " alebo tiež " Ostrovom kvetín " . Vo voľnej prírode tu môžete naraziť na orchidey , magnólie , ľalie , kaly a ďalšie subtropické rastliny . Stále viac turistov vyhľadáva túto lokality práve kvôli tunajšej neskrotnej prírode .

Celoročné teplé jarné počasie nabáda k horskej turistike , poznávanie prírody a slnenie sa na malých príjemných plážičkách . Milovníci horúceho letného slniečka ale budú trochu sklamaní , teplota v lete tu dosahuje v priemere okolo 24 ° C. Na Madeire sú iba 2 piesčité pláže , pláž v dedine Prainha a Praia Formosa , a ďalej potom umelo vybudované pláže v meste Calheta ( so zlatým pieskom ) , Paul do Mar či Machico . Nájdete tu ale množstvo malých kamienkovým plániček alebo prístupné útesy vhodné na kúpanie .

Kuchyne

Pri návšteve Madeiry rozhodne nezabudnite ochutnať tunajšiu kuchyňu , ktorá je bohatá na morské plody , korenie či ovocie a zeleninu . Údený mečúň , tuniak či tunajšie kôrovce patrí k ozajstným lahôdkam . Za zmienku stojí tiež vynikajúci madeirské víno ​​, ktoré sa vyváža do celého sveta . Okrem skvostnej prírody , vynikajúceho vína a výbornej kuchyne , ale ponúka Madeira niečo pre milovníkov pyrotechniky . Tunajšie silvestrovský ohňostroj je údajne najkrajší v celej Európe .

Doklady

Keďže Madeira patrí do zóny EÚ , stačí na pobyt len platný občiansky preukaz , prípadne pas . Pokiaľ ale bude váš pobyt dlhší ako 3 mesiace je potrebné žiadať o predĺženie pobytu .

Info

Ani časový posun vám tu nebude robiť problém , na Madeire je len o 1 hodinu menej ako u nás . Elektrické napätie je Madeire zhodné ako v Európe . K najnavštevovanejším miestam patrí hlavné mesto Funchal , dedinka Paul do Mar , město Calheta a mnohé ďalšie .