SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Maledivy

Maledivy - Last minute dovolenka 2021

Maldivská republika čiže Maledivy je juhoázijský ostrovný štát v Indickom oceáne. Je tvorený 19 koralovými atoly tiahnucimi sa v dĺžke takmer 800 km zo severu na juh v blízkosti juhozápadu Indie. Celé súostrovie zahŕňa viac ako 1190 ostrovov, pričom asi 200 z nich je obývaných. Hlavným mestom je Male, úradným jazykom divoch čiže divéhčina a oficiálnou menou maldivská rupia.

Zobraziť ponuku last minute Maledivy

Maledivy - "raj na zemi"

Maledivy možno charakterizovať troma slovami - "raj na zemi". Azúrovo modré nebo bez mráčika, nádherné pláže posiate jemným bielym pieskom, vyrastené kokosové palmy, bohatý podmorský koralový svet, prekrásna príroda, to sú Maldivy. Vďaka vlhkému tropickému podnebiu sa tu priemerná ročná teplota pohybuje okolo 30oC. Ideálnou dobou na dovolenku je december až apríl, od mája do novembra je tu tiež veľmi teplo, ale môžu vás trochu prekvapiť búrky a dažde spôsobené monzúny.

Raj pre potápačov

Dovolenku na Maledivách ocenia prevažne priaznivci potápanie, šnorchlovanie a obdivovateľov podmorského sveta. Koralové útesy lákajú kŕdle pestrofarebných rybiek, menších druhov rají, korytnačiek aj chobotníc. Ak sa vydáte ďalej od brehu, môžete naraziť na podmorské vraky či jaskyne, ktoré sa stali domovom väčších druhov rýb ako murény, menšie žraloky, manty atď Milovníci vodných radovánok tiež nebudú sklamaní. Súostrovie ponúka ideálne podmienky pre veľa vodných športov ako je windsurfing, prechádzky na katamaráne a vodných skútroch či vodné lyžovanie.

Doklady

Pre pobyt na Maledivách je nutné mať platný cestovný pas, ktorého platnosť musí presahovať dobu pobytu na maldivskom súostroví a dostatočnú finančnú hotovosť (počíta sa min. 10 USD na deň pobytu).

Zvyklosti

Keďže sa jedná o moslimský stať, je prísne zakázaný dovoz a popíjanie alkoholických nápojov a dovoz výrobkov z bravčového mäsa. Alkohol je možné kúpiť iba v turistických centrách. Chystáte-li sa teda na Maledivách cestovať, neberte sebou žiadne alkoholické nápoje a už vôbec ich neponúkajte miestnym obyvateľom. Ak netúžite po zažívacích problémoch, tak zásadne pite vodu balenú s neporušeným uzáverom a nedávajte si ani nápoje s ľadom. Pre istotu si ale pribaľte potrebné lieky proti črevným ťažkostiam.

Info

Keďže na Maledivách neexistuje celoštátnej rozvod elektriny, má každá oblasť svoj ​​vlastný naftový generátor. Prúd teda kolíše medzi 220 V - 240 V o napätí 50 Hz, prevládajú zástrčky britského typu, ku ktorým je treba adaptér. Pripravte sa tiež na časový posun + 5 hodín. K najnavštevovanejším miestam na Maledivách patrí Atol Male, Atol Ari, Kaafu Atol či Lhaviyani Atol.