SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Maurícius

Maurícius - Last minute dovolenka 2021

Ostrovný štát Maurícius leží v Indickom oceáne asi 900 km východne od Madagaskaru. Je tvorený hlavným ostrovom Maurícius, ostrovom Rodrigues a niekoľkými ďalšími malými ostrovčekmi. Hlavným mestom je Port Louis. Úradným jazykom je tu angličtina, ale prevažná väčšina obyvateľov používa Morisien, kreolka jazyk, ktorý je odvodený od francúzštiny. Oficiálnou menou je na Mauríciu mauricijská rupie.

Zobraziť ponuku last minute Maurícius

Pôvod

Maurícius je rovnako ako väčšina ostrovov vulkanického pôvodu. Vďaka svojej izolovanosti nájdete na tomto zelenom ostrove s fantastickou prírodou jedinečné druhy rastlín a zvierat, ktoré inde na svete nenájdete. Výborné klimatické podmienky spolu s belostnými plážami obklopenými koralovými útesmi, kokosovými palmami a tyrkysovým morom vás nenechá na pochybách, že Maurícius bezpochyby patrí medzi klenoty Indického oceánu. Svojich priaznivcov si získal tiež vysokou kvalitou hotelových služieb. Na ostrove sa vydovádí tiež priaznivci golfu. Maurícius sa môže pochváliť 6 špičkovými 18-jamkovými golfovými ihriskami. Vďaka veľmi bohatému a pestrému podmorskému svetu sú tu tiež veľmi populárne vodné športy a to najmä potápanie, šnorchlovanie či rybolov.

Svadby

Mauritius sa stal taktiež veľmi vyhľadávaným vďaka možnosti uzavretie právoplatného sobáša. Exotické svadby sú vytvorené s ohľadom na individuálne priania a potreby snúbencov. Svoj najkrajší deň si teda môžete vychutnať na jednom z najromantickejších miest na svete.

Potrebné doklady

Pre návštevu na Mauríciu vám postačí len platný cestovný pas s dobou platnosti minimálne 6 mesiacov od ukončenia pobytu. Ak sa ale chystáte na pobyt dlhší ako je 6 mesiacov, je nutné požiadať o predĺženie pobytu.

Obmedzenia

Pozor si ale dajte na niektoré colné obmedzenia. Na Mauritius si môžete doviesť max 200 cigariet alebo 50 kusov cigár alebo 250 g tabaku, ďalej potom max 2 litre vína, 1 liter tvrdého alkoholu. Špeciálne opatrenia sa týka aj parfumov a kolínskych (max. 0,25 litrov kolínskej alebo toaletné vody a max 100 ml parfumu). Pre pobyt na ostrovoch nie je nutné žiadne špeciálne očkovanie, odporúča sa ale očkovať proti tetanu a žltačke. Samozrejmosťou je vybaviť si lekárničku prostriedky proti zažívacím problémom. Elektrické napätie je tu 220 V, ale naraziť môžete ako na zástrčky britského tak európskeho typu, takže odporúčame vhodný adaptér sebou. Pripravte sa tiež na časový posun + 4 hodiny oproti stredoeurópskeho času (v lete + 3).

Destinácie

K najvyhľadávanejším miestam na ostrove patrí Grand Riviera, Garnd Baie, Bella Mare či Trou aux Biches.