SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Portugalsko

Portugalsko - Last minute dovolenka 2021

Portugalsko, oficiálnym názvom Portugalská republika, je európskou krajinou nachádzajúci sa v západnej časti Pyrenejského polostrova. Západnej a južnej brehy Portugalska sú obmývané Atlantickým oceánom. K Portugalsku tiež patrí súostrovie Madeira a Azory. Hlavným mestom je Lisabon, úradným jazykom portugalčina a oficiálnou menou euro.

Zobraziť ponuku last minute Portugalsko

Geografia

Portugalsko, najzápadnejší stať južnej Európy, leží v subtropickom podnebnom pásme a ponúka tak výborné podmienky pre strávenie príjemnej a pokojnej dovolenky pri mori a to ako lete tak aj v zime. Teplota tu celoročne neklesá pod 15oC. Portugalskej pobrežia možno rozdeliť na severnú a južnú. Severná časť je tvorená plážami s pozvoľným vstupom do mora a južnej zase vysokými útesmi s malebnými piesočnatými plážičkami a teplejším morom. Portugalská pohoria a ich krásna príroda nabádajú naopak k aktívnejší dovolenke v podobe pešej turistiky a jazde na bicykli. Milovníci golfu určite ocenia oblasť Algarve na juhu Portugalska. Tá bola zvolená jednou z 10 najlepších golfových destinácií na svete. Na svoje si tu prídu ale aj priaznivci histórie a architektúry.

História

Portugalsko má veľmi bohatú históriu siahajúcu aj tisíce rokov späť. Čo sa architektúry týka, Portugalsko sa vyznačuje špecifickým tzv Manuelským slohom, ktorý spája jednoduchosť gotiky s ozdobnými motívmi inšpirované plavbami. V tomto slohu sú postavené napr kláštor Jeronýma, Belémska veža v Lisabone či Hrad v Tomaru, kde nájdete známe Manuelský okno. Keďže je Portugalsko členom Európskej únie, platí pre vstup českým občanov na toto územie bezvízová povinnosť. K návšteve Portugalska vám postačí len platný cestovný pas alebo preukaz totožnosti.

Info

Elektrické napätie je v Portugalsku 220 V. Zásuvky sú rovnaké ako u nás, a teda by ste nemali mať žiadne problémy s používaním elektrických spotrebičov. Voda z kohútikov je tu zdravotne nezávadná, napriek tomu sa ale odporúča piť vodu balenú v PET fľašiach. K najznámejším portugalským letoviskám patrí Algarve, Azúrové ostrovy, Lisabon či Porte.