SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Réunion

Réunion - Last minute dovolenka 2021

Ostrov Réunion ležiace v Indickom oceáne je zámorský department a zároveň zámorský región Francúzska. Spolu s ostrovmi Maurícius a Rodrigues tvorí súostrovie Maskarény, ktoré sa nachádza východne od Madagaskaru. Hlavným mestom je Saint-Denis. Úradným jazykom je tu francúzština, ale miestni obyvatelia hovoria skôr kreolizovanou francúzštinou tzv réunionštinou. Keďže je Réunion súčasťou Francúzska, platí tu mena Európskej únie, teda euro.

Zobraziť ponuku last minute Réunion

Réunion - exotika v európskom štýle

Malý ostrov Réunion vám ponúka exotiku v európskom štýle a často je nazývaný Perlou Indického oceánu .. Nádherné azúrové more s veľkými vlnami a koralovými útesmi, dažďové pralesy plné tropických rastlín, majestátne sa týčiace vrcholky vulkánov idú ruka v ruke s vyspelou západoeurópsku kultúrou. Najväčším turistickým lákadlom ostrova je ale bezpochyby najaktívnejšia sopka na zemi, Piton de la Fournaise. Pri troche šťastia môžete pozorovať sopečnú erupciu a prechádzať sa po železných lávových poliach.

Réunion je súčasťou EÚ

Pre pobyt na ostrove Réunion vám postačí len cestovný pas s dobou platnosti dlhšou ako 6 mesiacov od ukončenia pobytu. Vízum nie je nutné, pretože Réunion je súčasťou EÚ.

Bezpečne

Vďaka vyspelej civilizácii sa na Réunione nevyskytujú nebezpečné tropické choroby a preto nie je pri vstupe vyžadované žiadne špeciálne očkovanie. Odporúča sa ale preočkovať sa proti žltačke typu A aj B a týfusu. Sebou si rozhodne pribaľte lieky proti črevným ťažkostiam. Elektrické napätie je tu 220 V. Pripravte sa na časový posun + 3 hodiny od stredoeurópskeho času, v lete to je + 2 hodiny.

Destinácie

K veľmi vyhľadávaným miestam na ostrove patrí La Saline les Bains či St. Gilles.

La Saline les Bains

Prímorské mestečko La Saline les Bains leží v blízkosti známeho letoviska St. Gilles na západnom pobreží ostrova Réunion. Prekrásne piesočné lagúny, koralové útesy a priezračné more láka na toto pokojné miesto stále viac turistov. Vyblázniť sa tu môžete pri potápaní či šnorchlovanie, pri rybolove a ďalších vodných aktivitách.