SK | CZ
Úvod > Dovolenka - Last minute > Turecko

Turecko - Last minute dovolenka 2021

Turecko, oficiálnym názvom Turecká republika, je demokratickou krajinou nachádzajúci sa a na polostrove Malej Ázii az menšej časti aj v juhovýchodnej Európe na Balkánskom polostrove. Brehy Turecka sú obmývané z juhu Stredozemným morom, zo západu Egejským a zo severu Čiernym morom. Hlavným mestom je Ankara, úradným jazykom turečtina a oficiálnou menou je turecká líra.

Zobraziť ponuku last minute Turecko

Dovolenka Turecká exotika

Čím ďalej viac turistov ale láka Turecko ako zdroj "lacné exotiky". Hoci je cesta do Turecka pomerne nákladnou záležitosťou, pobyt samotný sa oplatí. Turecko je naozaj lacná krajina, ktorá ponúka slnečné pláže Egejského a Stredozemného mora, bohatú kultúru a krásnu prírodu.

Turecko je krásna a čarovná krajina Orientu na pomedzí dvoch kontinentov . Je tiež mostom medzi kresťanskými krajinami a islamom . Všadeprítomná je vôňa tureckej kávy , olivových sadov , kvitnúcich oleandrov , ibištekov a citrusových hájov . Skvostnú prírodu vystavuje na obdiv v podobe obrích kamenných čiapočiek v Kappadokii alebo travertínových kaskád s desiatkami bazénikov a vyvierajúci liečivou minerálnou vodou v Pamukkale , ktorá je známa tiež ako " bavlnený hrad " . Táto krajina sa ale môže pochváliť nielen svojou krásou , ale aj jedinečnou kultúrou . Na území dnešného Turecka sa vyvíjali tie najstaršie ľudskej civilizácie . Nájdete tu antické pamiatky , štíhle minarety či byzantskej chrámy . Legendárny Tróje sa nachádzala práve tu , na severozápade Malej Ázie . Na území Turecka sa nachádzajú tiež 2 zo 7 divov sveta . Jedná sa o Mauzóleum v Halikarnasse ( dnešný Bodrum ) - hrobka vybudovaná okolo roku 350 pred nl a Artemidin chrám v Efeze , ktorý bol vystavený okolo roku 550 pnl

Info

Na cestu do Turecka si pribaľte vhodný adaptér na zásuvky. Elektrické napätie je tu síce 220 ​​V, ale sú tu používané 2 typy zásuviek, menšie, ktorá zodpovedá tej našej, a väčšie. Samozrejmosťou by mali byť všetky potrebné lieky, obzvlášť ak sa chystáte cestovať s deťmi. Dámy by si so sebou mali zabaliť aj vhodné oblečenie. Turecko je islamskú krajín, a preto mrňavé plavky a pidi tričká a sukienky by ste radšej mali nechať doma. Pripravte sa tiež na časový posun. Letíte s časom a v Turecku bude o hodinu viac než u nás doma.

Obmedzenia

Do Turecka je tiež obmedzený prísun niektorých potravín a nápojov. Môžete si doviesť max 200 ks cigariet, 10 ks cigár, 1 fľašu alkoholu s objemom 1 l alebo 2 fľaše s objemom 0,75 l, 1 kg kávy alebo inštančné kávy, 0,5 kg čaju, 1 kg cukroviniek, 1 kg čokolády atď.

Destinácie

K najnavštevovanejším častiam Turecka patria Turecká riviéra, Egejská riviéra, Istanbul a polostrov Bodrum.