SK | CZ

Cestovné poriadky pre autobusy

TIP: Cestovný poriadok autobusov nájdete tu.

Medzi bežnými ľuďmi je doprava autobusom pravdepodobne najobľúbenejšia. Autobusy dnes jazdia už takmer všade. Či už prímestské linky, diaľkové, alebo linky MHD, týmto druhom dopravy jazdí 90% obyvateľstva.

Autobusy výhody

Oproti vlakom má tento druh dopravy mnoho výhod. Pokiaľ cestujete na dlhšie trasy, v autobuse môžete mať zabezpečený celkom vysoký komfort, ktorý zahŕňa čisté WC, občerstvenie, či pohodlné sedadlá. V niektorých linkách môžete dokonca sledovať filmy na obrazovkách namontovaných priamo nad sedadlami.

Ak práve zrovna nenatrafíte na plačúce dieťa, cesta väčšinou prebieha v kľude a tichosti, takže sa môžete aj vyspať. Najväčším plusom diaľkového cestovania je to, že máte záruku voľného sedadla, ktoré si ale vopred musíte zaistiť miestenkou. Pri kratších trasách sú k dispozícii autobusy o triedu nižšej kvality, ale stále máte zaručený štandard.

Naozaj rýchlo

Cesta autobusom v sebe síce neskrýva žiadne zvláštne čaro, ale je skvelá v tom, že sa z miesta na miesto dopravíte naozaj rýchlo. Navyše môžete využívať mnoho zliav na cestovnom. Odporúčame sa o týchto zľavách informovať.

Tak isto ako aj pri vlakoch, či MHD, si môžete na týchto stránkach zistiť rýchlo a zadarmo práve ten spoj, ktorým chcete cestovať. Stačí keď zadáte niekoľko jednoduchých pokynov a môžete vyraziť.