SK | CZ

Cestovné poriadky pre vlaky

TIP: Cestovný poriadok vlakov nájdete tu.

Cestovanie vlakom bolo vždy považované za veľmi romantické a bezpečné. Tento druh dopravy ľudia v Európe vyhľadávajú už od konca 17. a začiatku 18. storočia, keď sa začali využívať prvé konské železnice. Tieto nahradili v 19. storočí parné lokomotívy a nakoniec sme skončili pri dieselových a elektrických vlakoch, ktoré jazdia dnes.

Obľúbené vlaky

V dnešnej dobe vlak už pre niektorých ľudí nie je takou nevyhnutnosťou, ako kedysi. Existujú autobusy, lietadlá... Aj napriek tomu, že cestovanie koľajnicami miestami stráca na obľube, nájde sa stále veľa dobrodruhov, ktorí by cestu vlakom nevymenili za nič na svete. Veľkým plusom napríklad voči autobusom je to, že môžete v kľude sledovať krajinu, cez ktorú cestujete. Aj keď mnohokrát natrafíte na nezbedných spolucestujúcich, zážitok z cesty vám nikto nevezme.

Naozaj výraznou výhodou voči iným druhom dopravy je cena lístkov. Aj keď tieto sumy môžu časom stúpať, vo vlaku sa dá ušetriť napríklad na skupinových lístkoch. Každá veková kategória môže pri kúpe lístkov ušetriť na konkrétnych zľavách. Stačí sa len informovať.

Pokiaľ aj vy obľubujete cestovanie týmto druhom dopravy, neváhajte a nájdite si ten správny spoj na našich stránkach. Stačí zadať základné údaje a vlak vám neujde.